Sponsor İçerik

İnternetten Günde 10 Dolar Nasıl Kazandım

Hafta Sonu Ek İş Ne Yapabilirim?

Hafta Sonu Ek İş Ne Yapabilirim?
Hafta Sonu Ek İş Ne Yapabilirim?
Malum geçim dertleri ile herkesin bir ek işe ihtiyacı oluyor. Özellikle hafta içi çalışanlar ve hatta öğrenciler hafta sonu ek iş ne yapabilirim? diye soruyorlar. Özellikle part time olduğu için bu işlerin sürekliliği olmayabiliyor. Elbette işin en güzel yanı ise işinizi yaptıktan sonra genelde nakit ücretinizi almanızdır. Ek iş fikirleri olarak değerlendirebileceğinizi düşündüğüm bir çok ek iş önerilerini bu yazımda sizlerle paylaşmak istedim. Bir çok ek iş bulunabilir ancak bu listede en çok ve en kolay şekilde yapılabilecek ek iş fikirleri paylaşacağım.

Hafta Sonu Ek iş Şöförlük Fikri

Hafta sonu ek iş ne yapabilirim diye düşündüğümüz zaman aklımıza gelen bir hafta sonu ek iş şoförlük fikridir. Özellikle otellerde veya organizatörlük şirketlerinde şoförlük yapılabilir. Özellikle hafta sonu düğün, iş gezisi gibi özel organizasyonlarda şoförlük yapabilirsiniz. Bu noktada bilmeniz gereken ise hangi aracı süreceksiniz o araca uygun bir ehliyet sahibi olmanız gereklidir. Genelde B sınıfı ehliyet işinizi görecektir.

Hafta Sonu Ek iş Garsonluk Fikri

Özellikle İstanbul gibi bir şehirde iseniz hafta sonları kafeler ve eğlence yerleri oldukça dolu olmaktadır. İşletmeler ise bu kalabalığın geçici olduğunu bildikleri için hafta sonları ek garson ihtiyacı duymaktalar. Elbette iş biraz yorucu olabilir. Bu durumda size önerim ise fazla yorulmamak adına özel organizasyonlara veya kutlama benzeri etkinliklere katılmanız olacaktır. Bu tür etkinliklerde gelen sayısı belli ve değişmez. Sonuçta sadece davetliler geldiği için sürekli değişen müşteri kitlesine nazaran daha az yorucu olacaktır. Günlük kazanç ne kadar derseniz ortalama olarak hafta sonu ek iş garsonluk size 80 TL ile 100 TL arasında kazanç sağlayacaktır.

Hafta Sonu Ek iş Ne Yapabilirim? - Ev Temizlik İşi

Ülkemizde en çok bayanlar tarafından yapılmaktadır. Sonuçta talep edenlerde kadın işçi istemekteler. Oysa yurt dışında bu işi erkeklerde yapmaktadır. Bir önceki işe göre daha çok kazanç sağlar. Ancak gideceğiniz evin durumuna göre kazancınız değişir. Özellikle lüks semtlere giderseniz günde 150 TL ile 200 TL arası ödeme alabilirsiniz. Üstelik bu çeşit lüks yerlerde sürekli iş çıkmakta ve sizi sigorta yapmaktalar. Bu nedenle fiyat görüşmesinde sigorta yapılıp yapılmayacağını öğrenip ona göre bir rakam isteyebilirsiniz. Hafta sonu ek iş ev temizlik ilanları için armut.com, kariyer.net ve secretcv.com gibi yerlere bakılabilir veya Google üzerinde araştırma yapabilirsiniz.

Hafta Sonu Ek iş Ne Yapabilirim? - Köpek Gezdiricisi

Özellikle hayvanları seven biriyseniz ve onlarla iyi anlaşıyor iseniz sizde hafta sonu ek iş fikri olarak köpek gezdiriciliğini düşünebilirsiniz. Elbette kazancı sizi fazlasıyla tatmin edecektir. Üstelik birden fazla köpeği aynı anda gezdirebilir ve daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Ancak bu durumda köpeklerin birbirine saldırmasını engellemeniz gereklidir ki zaten evcil olduklarından uysal olacaktırlar. İşin en güzel yanı ise kısa sürede iyi kazanç elde etmenizdir. Ortalama bir iki saat içinde köpeği gezdirip teslim edebilirsiniz. Bunun yanında oyun oynayabilir veya ek eğitim uygulaması yapabilirsiniz. Tabi bu konuda bir uzmanlığınız var ise.

Hafta Sonu Ek iş Ne Yapabilirim? - Bebek Bakıcılığı

Özellikle bildiğiniz bir aile size bu işi sunabilir. Öğrenci iseniz ve ilgili bir eğitim alıyorsanız aileler sizi tercih edecektir. Özellikle hafta içi iş yaşamından kendilerine zaman ayıramayan küçük çocuklu aileler bazen birlikte olmak adına bakıcıya ihtiyaç duyabilirler. Bu durumu siz değerlendirebilirsiniz. Tabi ki hafta sonu geceniz gidecek belkide geç saate kadar orada kalmak zorunda olacaksınız. Ancak öğrenci iseniz notlarınızı yanınıza alıp çocuk uyuduğu zaman dersinize çalışabilirsiniz. Çocuk bakıcılığı işi içinde ortalama 50 TL veya 120 TL arası bir ücret alabilirsiniz.

Hafta Sonu Ek iş Ne Yapabilirim? - Fotoğrafçılık

Özellikle fotoğrafçılık üzerine birde eğitim alırsanız kazancınız fazla olur. Bunun yanında kendinize ait bir fotoğraf makineniz olursa kazancınızı arttırmanız mümkün. Bu durumda gündelik yaşamınızda çektiğiniz resimlerden de stok fotoğrafçılık yaparak para kazanmak mümkün. Konu hakkında bilgi almak isterseniz daha önce yazdığım Stok Fotoğrafçılık Nedir? Nasıl Para Kazandırır? başlıklı yazıma göz atabilirsiniz.
Fotoğrafçılık işinde özellikle yaz aylarında bolca iş bulabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken ise bazı yerlerde belge istenebilir. Bu durumda o yerlere bulaşmayın. Bunun dışında hafta sonu ek iş fotoğrafçılık yapmak için dükkanlara bilginizi bırakabilir veya sosyal medya hesaplarınızda ilan yapabilirsiniz. Bu durumda size iş teklifleri gelecektir.

Hafta Sonu Ek iş Ne Yapabilirim? - Gizli Müşteri Olun

Hafta sonu ek iş fikirlerinden biride gizli müşteri yani gölge müşteri olmaktır. Gizli müşteriler genelde bir araştırma şirketi için çalışırlar. Size görev olarak bir mağazaya veya kafeye neresi olursa bir işletmeye gönderirler. Karşılığında ise o yer ile alakalı rapor isterler. Genelde raporda size nasıl davranıldığı, ilginin olup olmadığı vb. o firmanın gelişmesi için kullanılacak bilgiler istenmektedir. Gizli müşteri olmak için çeşitli araştırma firmalarına ilan bırakabilirsiniz. Ayrıca bu iş hakkında detaylı bilgi almak adına önceden yazmış olduğum Gölge Müşteri Olarak Para Kazanma Yöntemi başlıklı yazımı okuyabilirsiniz

Satış Danışmanlığı

Hafta sonları alış veriş mekanları kalabalık olmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde karşılaşılan talebe yetişmek adına ek çalışana ihtiyaç olur. Bu durumu fırsata çevirerek sizde part time satış danışmanlığı yapabilirsiniz. Ücretlendirme genelde günlük olmakla beraber satışa göre de olabilir. Bunu işe başlamadan önce konuşmanız gereklidir. Ortalama olarak bir kafe gibi yerde günde 50 TL ile 80 TL kazanç sağlayabilirsiniz.

Hafta Sonu Ek iş Ne Yapabilirim? - E-Kitap Yazmak


Özellikle bazı firmalar için katalog hazırlama veya ürün kitapçılığı hazırlama işi yapabilirsiniz. Ancak bunun için grafik bilgisine ihtiyaç vardır. Bunun dışında kendinize ait e-kitaplar yazarak para kazanma yöntemini deneyebilirsiniz. Ancak bu yöntemi hemen paraya ihtiyacınız yok ise uygulamanızı öneririm. Sonuçta e-kitabı hazırlayıp satışa sunup alınması karşılığında para kazanacaksınız. E-kitap nasıl hazırlayıp satışa sunacağım diyorsanız E-Kitap yazarak para kazanma yöntemi hakkında işinize yarayacak eğitim setine buradan göz atmanızı öneririm.

Hafta Sonu Ek iş Ne Yapabilirim? - Özel Ders Verin

Bir konuda uzmansanız özel ders verebilirsiniz. Hatta öğrencilerin en çok kullandığı ilk okul çağındaki çocuklara özel ders verme yöntemidir. Malum kurslar kapanınca aileler özel derse yöneldi. Bu durumda hem kazancınızı nakit olarak ders sonunda alabilirsiniz. Ayrıca yeni öğrenciler almanızın önü de açılacaktır. Genelde evde veya özel sessiz kafe gibi yerde bu işi yapabilirsiniz. Özel ders öncesi aile ile konuşmalı ve ücret, saat gibi konuları belirlemeniz mağdur olmamanız açısından önemlidir.

Bu yazımda sizlere hafta sonu ek iş ne yapabilirim? sorusunun cevabını verdim. Bunlar dışında size önerim ise satış ortaklığıdır. Satış ortaklığı ile internet üzerinden yukarıdaki işlerin yanında bile yaparak para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı için aktif çalışmanıza veya hafta sonunu ayırmanıza gerek yoktur. 7 x 24 her kazanmanız mümkündür. Satış ortaklığı hakkında profesyonel destek almak isterseniz onlineparakazanma.net adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca TwitterFacebook ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarımdan beni takip edebilirsin.

Hiç yorum yok

Yorumun Onaylansın İstiyorsan Bunlara DİKKAT ET!
*Yorumunu Ad ve Soyad kullanarak yap,
*Lütfen spam yorum yapma,
*İletişim için yorumlar kısmını kullanma,
*Yorumlarınız site veya blog adresi içermesin,
*Kullanıcıya yararsız olan yorumlar onaylanmaz,
*Yorumlara e-mail adresi bırakırken adresiniz(at)gmail com şeklinde bırakınız. Aksi durumda yorumunuz onaylanmayacaktır.
*İş birliği için SPONSORLUK sayfasına göz atabilirsin.

Blogger tarafından desteklenmektedir.